Ako sa úspešne naučiť hrať na klavíri online

467x0

Už ste počuli o tom, že je možné sa naučiť hrať na klavír online? Stále váhate? Myslíte si, že ak sa nebudete učiť hrať na klavíri podobne ako Váš starý otec spolu s učiteľom po vašom boku, tak to nebude ono? Ak si kladiete tieto otázky, ste na správnom mieste!

MÔŽETE sa naučiť hrať na klavír online. To však neznamená, že si len jednoducho vyhľadáte skladbu na YouTube, budete sa ju učiť podľa tutoriálu a zázračne budete vedieť ako hrať.

V tomto článku Vám ukážem spôsoby, ako sa úspešne naučiť hrať na klavír pomocou internetu. Ukážeme vám tipy, triky a osvedčené postupy, ktoré vám pomôžu udržať si motiváciu a napredovať. Budeme sa zaoberať aj výhodami a nevýhodami online vzdelávania a poradím vám, ako môžete prekonávať bežné výzvy.

Obsah

1. Výhody online vzdelávania

2. Spôsoby, ako sa naučiť hrať na klavíri online

3. Ako sa úspešne naučiť hrať na klavíri online

I. Výhody online vzdelávania

Áno, môžete sa naučiť klavír online!

Výhody online vzdelávania sú nekonečné. Spomenul by som hlavne, že eliminujete dochádzanie, nemusíte dodržiavať vopred stanovené pevné rozvrhy a neplatíte vysoké školné.

Je to lacnejšie

Priznajme si to: hodiny klavíra sú drahé. Presnejšie od 20 do 50 EUR za hodinu. Pri cene 20 EUR na hodinu, predstavuje  8 hodín výučby celkovú sumu 160 EUR.

Porovnajte to s mesačným kurzom Smartpiano vo výške 65.90 EUR. Rovnako ušetríte aj na dodatočných nákladoch ako je nafta, mhd a šetríte svoj čas, ktorý má nevyčísliteľnú hodnotu.

Akákoľvek online metóda učenia bude výrazne dostupnejšia ako osobné lekcie jeden na jedného.

Je to pohodlné

Osobné lekcie znamenajú zosúladenie vášho rozvrhu s rozvrhom iného človeka, čo môže byť pomerne náročné. Ak ste rodič, pracujúci, študent alebo iná zaneprázdnená osoba, flexibilita je dôležitá.

Učenie sa prostredníctvom online lekcií znamená, že sa môžete učiť kdekoľvek chcete a kedykoľvek chcete. Ak ochoriete, nemusíte sa obávať, že prídete o peniaze tým, že zrušíte hodinu príliš neskoro. A ak sa jedného dňa budete cítiť obzvlášť dobre, môžete absolvovať niekoľko lekcií naraz.

Je to vytvorené na mieru

Dlho, predlho existoval iba jeden spôsob, ako sa naučiť hrať na klavír a to najať si učiteľa. Takto som vyučoval klavír aj ja.

Teraz na tomto spôsobe výučby nie je v podstate nič zlé. Prišiel som však nato, že počas jednej vyučovacej hodiny sme so žiakom trávili čas precvičovaním stupníc, analýzou skladby, teóriou. Online lekcie som vytvoril tak, aby sa žiak mohol kedykoľvek vrátiť k lekcii a precvičiť si učivo. Z toho dôvodu získa za 8 hodín omnoho viac učebného materiálu, ako by bol schopný si prejsť počas 8 vyučovacích hodín súkromne.

Zhrnutie

online vzdelávanie je ideálne pre ľudí, ktorí:

• Hľadajú flexibilný a cenovo dostupný prístup

• Chcú riadiť svoj voľný čas

• Chcú sa učiť vlastným tempom

Online vzdelávanie má však aj svoje výzvy, ktoré si je potrebné uvedomiť.

Zjavnou nevýhodou je, že od učiteľa nedostanete okamžite spätnú väzbu. To môže byť problematické, pretože ak nemáte správnu techniku, môžete si vybudovať zlé návyky alebo nehrať tak efektívne.

Od začiatku lekcií kladiem veľký dôraz na to, aby ste sa naučili, ako správne sedieť za klavírom, aké postavenie ruky je správne. Uvedomujem si, že ste začiatočníci a ide mi o to, aby ste sa naučili tie správne základy a aby ste mohli na nich stavať ďalej. V lekciách všetko dopodrobna vysvetľujem a upozorňujem, akým chybám sa vyvarovať.

V reálnom čase vám nedokážem dať spätnú väzbu, avšak na váš email, akúkoľvek požiadavku Vám odpoviem väčšinou do hodiny, max. do pár hodín.

Som tu pre Vás a rád poradím!

II. Spôsoby, ako sa naučiť hrať na klavíri online

Čo je pre vás najlepšie?

Dnes existuje veľa inovatívnych technológií navrhnutých tak, aby vám pomohli učiť sa hudbu online. Každý z nich má výhody a nevýhody, preto si vyberte ten, ktorý vyhovuje vašim vzdelávacím potrebám.

III. Ako sa úspešne naučiť hrať na klavíri online

Využite online lekcie naplno.

Áno, je možné sa naučiť hrať na klavír online, čo šetrí čas a peniaze. Ak to však urobíte, existuje niekoľko osvedčených postupov, o ktorých by ste mali vedieť. Niektoré z nich sme už spomenuli, no stojí za to si ich zopakovať.

Tip #1: Investujte do pevných základov

Nájdite si vzdelávací program, ktorý sa venuje základným princípom. Oplatí sa investovať čas a peniaze do základov ako:

• Správna technika

• Stupnice a akordy

• Základná hudobná teória

• Teória akordov a základné akordové postupy, ktorých pochopenie vám môže pomôcť hrať stovky populárnych skladieb

Keď získate pevný základ, môžete prejsť k vzdelávaniu, ktoré sa viac zameriava na seba, ako sú napríklad bezplatné návody na YouTube.

Tip #2: Venujte čas klavíru

Dajte si záväzok, že sa budete učiť na klavíri X dní počas vopred stanoveného časového obdobia.

Dokonca aj vyčlenenie 10 minút na cvičenie dokáže spraviť veľký rozdiel. A často je najťažšie začať. Ak si sadnete za klavír, pravdepodobne budete cvičiť dlhšie ako 10 minút. Nájdite si preto kúsok času, kedy vás nebude nikto a nič rozptyľovať a vyhraďte si ho ako čas na klavír.

Tip #3: Stanovte si SMART ciele

Stanovte si ciele, ktoré sú:

ŠPECIFICKÉ

„Mojím cieľom je hrať Prelúdium C dur od Bacha.“

MERATEĽNÉ

„Mojím cieľom je hrať „Prelúdium C dur“ v správnom tempe a spamäti.“

RELEVANTNÉ

„Chcem hrať Prelúdium C dur, pretože je to najobľúbenejšia skladba mojej mamy a chcem ju prekvapiť na Deň matiek.“

LIMITOVANÉ ČASOM

„Prelúdium C dur“ sa naučím naspamäť a v správnom tempe do Dňa matiek.“

Tip #4: Zapamätajte si svoje „prečo“.

Naučiť sa hrať na klavír nie je ľahké. Určite bude potrebné, aby ste čelili ťažkostiam a určite prídu aj  dni, kedy sa vám VÔBEC nebude chcieť cvičiť.

Buďte na to pripravení  a keď taká situácia nastane, spomeňte si prečo sa chcete naučiť hrať na klavír. Nech už je váš dôvod učiť sa klavír akýkoľvek, je to dôvod, pre ktorý treba pokračovať.

Tip #5: Buďte šťastní.

Hudba robí neuveriteľné veci s vaším mozgom a duševným zdravím, po hraní budete mať dobrú náladu a to stojí za to!

Smartpiano obsahuje podrobný návod, ako sa naučiť hrať na klavíri. Už po absolvovaní prvého kurzu zahráte známe skladby. Áno, zahráte ich vy 🙂 Kurz navrhol Viktor Franek, ktorý vyučuje viac ako 10 rokov a žiaci jeho hodiny milujú.

Ak ešte váhate, pozrite si zdarma úvodnú hodinu a presvedčte sa o tom, že Smartpiano je tá správna cesta pre Vás.

 
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov